Oasebos, want natuur beschermen kun je zelf!

adres Oasebos

Copyright

Oasebos
is een stichting ten algemene nutte. Schenkingen, erfstellingen en legaten vallen daardoor in een gunstig belastingtarief. Nadere informatie kunt u opvragen bij ons of uw notaris.
ANBI goedgekeurd door de belastingdienst
 
Online doneren
 
 
 
 

 

 

 

Ingang El Cerrito

Ingang El Cerrito

Grote boom in El Cerrito

De mens is maar klein bij zo'n woudreus

 

 

 
 

Jaguar

Zowel jaguar sporen als onderstaande kaaiman hebben we weer gezien

Lagarto
 
Ga naar de website Koop uw eigen jungle! Zend deze nieuwsbrief naar een relatie
 
 

Nieuwsbrief

 

In dit nummer:

 

april 2011

 

Copalchi geheel gefinancierd door participanten

 

El Cerrito 66 hectare ons volgende project

 

Beheer van de bossen in Maquenque is geregeld

   
 

Het bestuur van Oasebos gewijzigd en aangevuld

   
 

Reisverslag Hylke 2010-2011

   
 

Keurmerk Goede Doelen een feit

   
 

Nieuwe sponsors

   
 

Oasebos was op de vakantiebeurs

   
 

Nog steeds op zoek naar een webredacteur

   

 

Copalchi geheel gefinancierd door participanten

In de laatste dagen van 2010 hebben we alle 110,14 hectares van Copalchi aan participanten doorverkocht.
Medio 2005 begonnen wij aan dit tweede project. Dat wil zeggen, dat wij toen nog dachten om een tweede bos te kopen bij El Salto. Dit bleek echter niet mogelijk en daarom kwamen we in de regio Maquenque terecht.

Een zeer belangrijke regio voor natuurbehoud in Costa Rica. Zo’n 50% van het oorspronkelijke bos bestaat er nog en dat kunnen wij meehelpen behouden. Maquenque is een gebied van laagland regenwoud. Veel beken en poelen, die uitmonden in grote rivieren. Het gebied is een enorm belangrijk gebied voor het behoud van de Groene Ara. Hier vindt hij zijn voeder- en nestbomen. Daarnaast is het een gebied van enorme biodiversiteit. Bij ons laatste bezoek heeft Hylke opnieuw sporen gezien van de jaguar (nu excrementen). Deze grootste jager in Costa Rica gebruikt net als de Groene Ara de gehele corridor van Nicaragua naar Panama, waarin Maquenque een belangrijke schakel vormt. Verder vind je hier alle belangrijke vogels, zoogdieren, reptielen en insecten van Costa Rica. Zie verder Maquenque en Copalchi.

Tot slot: Wij hebben een DVD ontvangen over het Maquenque gebied, welke is geproduceerd door het C.C.T. Een film van ca. en uur waarin haarfijn en op zeer boeiende wijze wordt geïllustreerd welk belang dit gebied heeft. In deze nieuwsbrief laten wij u daarvan alvast wat stukjes zien.

 

 

ARKive video - Great green macaw - overview

ARKive video - Great green macaw nesting in tree holes

Hierboven twee links naar stukjes van de video van CCT. Klik op de foto en de video opent in een apart scherm

 

El Cerrito is het derde project van Oasebos

In de laatste dagen van 2010 hebben we ook de eerste hectare van El Cerrito kunnen doorverkopen aan een participant.

El Cerrito ligt hemelsbreed vlakbij Copalchi, maar je moet toch wel even een tweetal uurtjes omrijden om er te komen. Dit bos van 66 ha. grenst aan het project “Lapa Verde” van onze Duitse partners Tropica Verde.

We hebben met de eigenaar Alexander Martinez een koopcontract getekend, dat gestand gedaan wordt op het moment dat dit bos officieel is ingeschreven in het register van Costa Rica.

In Costa Rica is het nog mogelijk dat je door vererving land verkregen hebt, dat nog niet officieel is ingeschreven. De procedure is dan om het officieel te laten opmeten en de kaart te registreren in het kadaster. Daarna ga je naar de rechter met je buren, om met deze getuigen aan te tonen, dat het stuk land van jou is.
Wel, we hebben de eerste stap geregeld voor Alexander. Het bos is opgemeten en ingeschreven in het kadaster. Nu moet hij met zijn twee buren naar de rechter. De andere twee zijden zijn riviertjes. Dit lijkt niet een erg groot probleem, omdat Tropica Verde dus een van die buren is. Blijft dus slechts de mening van een buur over. We verwachten dat dit proces nog kan duren tot het einde van het jaar. Daarna kan het ingeschreven worden in het Registro Nacional en dan kopen wij het direct zoals afgesproken.

Inmiddels hebben wij voldoende reserves opgebouwd om het grootste deel voor deze aankoop te financieren. Tegen de tijd van de werkelijke aankoop doen wij graag een beroep op onze relaties voor een renteloze lening om de aankoop gestand te doen.

Zie verder: El Cerrito

 
El Cerrito, naast de fica van Tropica Verde en 4 km van Copalchi
 

Locatie El Cerrito, klik op de afbeelding om een grote kaart te openen

ARKive video - Great green macaws in flight

Nog een stukje video over de Lapa Verde.
Klik op de foto en de video start in een nieuw scherm

 

Het beheer van Copalchi en El Cerrito in goede handen

Samen met het C.C.T. en Guisselle Monge hebben we een overeenkomst getroffen om onze bossen in Maquenque regelmatig te controleren en te monitoren.

Ulisis Alemán Zelaya, een veldmedewerker van C.C.T., die in de regio Maquenque woont en werkt, zal maandelijks deze bossen bezoeken, samen met het bos van onze Duitse collega’s van Tropica Verde.

Ulisis is al vele jaren werkzaam in het gebied en heeft zich vooral bezig gehouden met het monitoren van de Groene Ara. Hij klimt in de Almendro – amandel boom, met touwen. En ringt dan de jonge ara’s om ze vervolgens weer terug te plaatsen in hun nest. Daarna blijft hij ze volgen.

De Groene Ara nestelt en voedt zich in het Maquenque gebied en trekt na de zomer terug naar Nicaragua, waar hij ander voedsel kan vinden.

We zijn bijzonder blij met deze deskundige steun aan onze bossen.

 
Ulisis Alemán Zelaya

Ulisis Alemán

Als u op de foto klikt komt u bij een filmpje op YouTube waarin het werk van Ulisis nader wordt belicht.

 
 

Bestuur Stichting Oasebos gewijzigd en aangevuld

Emanuel da Costa de nieuwe penningmeesterEmanuel da Costa is per 1 januari officieel benoemd als penningmeester en neemt deze taak dus over van Hylke Sierksma. Zijn achtergrond en motivatie vindt u hier...>>.

 



Jos Mandema, de nieuwe secretarisJos Mandema heeft op dezelfde datum de taken overgenomen van John Westdijk. Hij is dus de secretaris: “Ik werk voor Oasebos omdat ik het oerwoud wil beschermen op betrouwbare en eenvoudige wijze in samenwerking met de lokale bevolking.Verdere gegevens vindt u hier....>>

 

Peter MolsPeter Mols, ondernemer en enthousiast Costa Rica-ganger, is op dit moment als vrijwilliger toegevoegd aan het bestuur. Hij zal zich met name bezig houden met strategische taken, zoals hoe kan Oasebos meer participanten en donateurs aantrekken.

 

 

 


 
 

Reisverslag Hylke Sierksma 2010-2011

Hylke Sierksma bezoekt jaarlijks Costa Rica en doet hier maar eens verslag over.

Een lang verhaal over bezoeken aan de ambassade, El Salto en officials in Hojancha, verder hoe moeilijk het is om Copalchi te bezoeken. Tot slot nog een gesprek met de directie van INBio en onze vertegenwoordigers in Costa Rica.

Lees het gehele verhaal hier ...>>.

 

 

Keurmerk Goede Doelen

Als bestuur van een Stichting zoals Oasebos probeer je het elk jaar weer beter te doen. Nog meer vertrouwen te schenken aan de participanten en donateurs. Want zij kunnen ons werk alleen beoordelen aan de hand van deze nieuwsbrieven, een jaarverslag en een persoonlijk gesprek.

Onze bossen zijn ver weg. In Costa Rica en je kunt online controleren of ze bestaan, via het Registro Nacional. We hebben een ANBI status, zodat u schenkingen en donaties kunt aftrekken. De belastingdienst heeft dit inmiddels gecontroleerd en goedgekeurd.

Maar toch… Daarom hebben we besloten ook het Keurmerk Goede Doelen aan te vragen. En uiteindelijk verkregen. Hiertoe moesten de jaarcijfers gecontroleerd worden door een accountant. Dat kon dus niet meer met een kascommissie uit de donateurs en participanten. Er moest ook een beleidsplan komen. Kortom we hebben afgelopen jaar hard gewerkt om aan die eisen te voldoen. En het is gelukt – Stichting Oasebos is goedgekeurd om het Keurmerk Goede Doelen te dragen.

 
 

Keurmerk Goede Doelen

Het keurmerk is een feit!

 
 
 
 
 

Nieuwe sponsors

De laatste maanden hebben zich weer drie bedrijven gemeld, die de Oasebos projecten willen steunen middels sponsoring:

Energie besparen doen wij zo! Een initiatief van Ekolight Nederland, Westerprojekt en FairSales leveren energie besparende adapters voor TL-verlichting. Met elke verkochte adapter sponsoren zij één vierkante meter oerbos. Lees hier verder op hun site ...>>

E & P Advies, adviseurs op het gebied van €nergie, het gidsen van bedrijven door de milieuwet en regelgeving, ondersteuning van het bevoegd gezag en het trainen en coachen van medewerkers, sponsort Oasebos met een halve hectare in ons nieuwe bos El Cerrito.

In november 2010 heeft Stichting Oasebos een Google Grant toegewezen gekregen voor gratis adverteren op Google AdWords. De advertenties van Oasebos worden naast relevante zoekresultaten op Google weergegeven, en als mensen erop klikken, worden ze naar de startpagina van Oasebos geleid. Dankzij de Google Grant kan Oasebos haar boodschap over natuurbescherming onder een groot publiek verspreiden, en zo participanten en donateurs werven, informeren en bij haar activiteiten betrekken.

   
Michiel Goofers

Michiel Goofers van Westerprojekt Consultancy sponsort Oasebos per verkocht product. Lees hier verder...

Google sponsort Oasebos met het Grants programma
 
 

Oasebos was op de vakantiebeurs 2011 in Utrecht

Afgelopen januari stond Oasebos op de vakantiebeurs.  Onze stand was onderdeel van Edventure, een reisbureau dat reizen in Centraal Amerika aanbiedt met de mogelijkheid van het bezoeken aan verschillende op duurzaamheid gerichte projecten. Het bezoeken van de gebieden  Maquenque  en Guanacaste, waarin onze bossen liggen, kan daarin passen.

Onze stand trok vooral de aandacht van andere standhouders, maar ook van geinteresseerde bezoekers, onder wie de Nederlandse ambassadeur in Costa Rica.

De kosten van onze stand werden gesponsord door Van der Knaap Forteco bv. Elstgeest potplanten leverde de planten voor de aankleding.

 

 

We hebben een groep op LinkedIn

Op Facebook hebben we ook een groep

Zie de presentaties op Slideshare

Oasebos op YouTube

Op deze social media is Oasebos ook te vinden. Klik op de logos om de pagina's te zien

 

Oasebos kan nog steeds een webredacteur gebruiken

Wij zoeken nog steeds versterking op het gebied van webredactie. Voor deze nieuwsbrief en de socialmedia waar wij op vertegenwoordigd zijn. De formele eisen staan hier >> maar elke enthousiaste medewerking is welkom.

Help ons groeien!

Doe zelf (nog eens) mee,
of stuur deze nieuwsbrief door aan uw relaties!
Klik hier,
dan kunt u een of meerdere relaties opgeven

U kunt ook zelf de volgende link versturen: www.oasebos.nl/nwsbrf1104.html

 
Aankoop is duurzame bescherming
 
Terug naar de begin paginaTerug naar de vorige pagina Direct meer informatie vragen Naar de volgende pagina